Põrandapindade süvapuhastus

Sageli ei piisa põrandate hooldamisel ainult pühkimisest ja pesemisest, vaid põrandaid tuleks süvapuhastada, vahatada või hooldusõlitada. Kasutame tööde teostamisel professionaalseid vahendeid, mis tagavad parima tulemuse ja kliendi rahulolu.

Kasutame põranda süvapesul orgaanilist ja allergeeni vaba probiootilist tehnoloogiat, mis tagab loodussõbraliku töökeskkonna ning esmaklassilise kauakestava puhtuse.

Miks on kasulik põrandapinnad peale süvapuhastust vahatada?

Põrandapinna eluiga ja seisukord sõltub suuresti õigest hooldusest ning loomulikult kasutuskoormusest. Põrandapindade vahatamine on oluline, et pinnad ei kuluks nii kergesti ning vahatamise tulemusena on edaspidine hooldus märksa lihtsam. Üldiselt teostatakse vahatamist PVC kattega ja linoleumist põrandatele.

Mis on PVC ja linoleumi erinevus?

PVC

PVC (polüvinüülkloriid) on tehismaterjal. PVC põrandakatteid on erinevaid, samuti on erinev eripuhastustööde vajadus. On katteid, mida tuleb kohe peale paigaldamist vahatada. Samas on ka selliseid, mida esialgu vahatama ei pea. Näiteks PUR kattega PVC ei eelda koheselt vahatamist, vaid alles PUR kaitsekihi kulumise ilmnemisel. Hea kui hoone omanik teab millise kattega on tegemist ja milline on sellest tulenev hooldusvajadus.

LINOLEUM

Linoleum on looduslik materjal, mille olulised koostisosad on linaseemneõli, lubakivi, puupuru ja/või kork. Linoleumi levinud tootenimetused on marmoleum, artoleum. Linoleum ei talu aluselisi koristusaineid (mille pH on 10 ja rohkem). Aluseline aine reageerib linaseemneõliga ja muudab linoleumi välimust jäädaval ehk rikub ära. Samuti ei talu linoleum pikaajalist veemõju. Sellest tingituna soovitavad linoleumi tootjad sooritada nn süvapesu nii harva kui võimalik, kuid see ei tähenda et vanale vahale võiks peale kanda uue.

Enne uue vaha peale kandmist on äärmiselt oluline vana vaha eemaldus põrandapindadelt. Kui vana vaha pinnalt ei eemaldata, jääb pind laiguline ja ühtlase tulemuseta. Samuti seinte äärde võivad tekkida paksud ja inetud vahakihid, mis sisaldavad sageli ka mustust. Nende hilisem täielik eemaldamine on sageli võimatu.​

Peamised vead, mida vahatamisel sageli tehtakse:

 • Vana vaha jääb eemaldamata, tehakse eelnevalt vaid kerge pindmine pesu.
 • Seinte äärtes vaha kihistumised.
 • Kasutatakse musti töövahendeid või kantakse jalanõudega mustust ruumi.
 • Vaha eemaldamise ja vahatamise käigus määritakse ära teised pinnad (seinad, mööbel jms).
 • Vaha eemaldamise käigus jäetakse puhastamata põrandaliistud, nurgad jms, uue vahaga katmisel jääb mustus vaha alla ja osutub hiljem eemaldamatuks.
 • Põrandale kantakse vaha kas liiga palju või liiga vähe.
 • Mööbel tõstetakse liige kiiresti ruumi, mille tulemusel jäävad mööbli äärte alla vahaeemaldusaine jäägid.

Kui vahatamine on korrektselt ja kvaliteetselt teostatud, on edaspidine põrandapindade hooldus raskema vaevata ja põrandapindade eluiga kestab kauem. Soovitame tellida põrandapindade eripuhastust vähemalt 2 korda aastas, et tagada põrandatele värske ja hügieeniliselt puhas tulemus.

Pakume omalt poolt lisaks põrandapindadele järgmisi puhastusteenuseid:

 • PVC- ja linoleumpõrandate süvapesu
 • PVC – ja linoleumpõrandate vahatamine
 • Plaaditud põrandate süvapesu ja kaitsekihi lisamine
 • Kivipõrandate ja betoonpõrandate süvapesu ja kaitsekihi lisamine
 • Puitpõrandate õlitamine, lakkimine ja hooldus


Tehtud tööd

Videod

Puhastusteenused:

Hinnapäringu esitamine:  AknapesuFassaadipuhastusKodukoristusVannitoa puhastus ja nanotamineDiivanite, vaipade ja pehmemööbli puhastusIgapäevahooldus koristusPõrandapindade süvapuhastusKolimisjärgne koristusPeojärgne koristamineSOS koristusabiSuurköökide puhastamineVaipkatte paigaldusKorteriühistute ja kortermajade haldusteenus