Fassaadipuhastus

Fassaadi pesemine ei ole sama mis hooldustööd.


Mida vältida fassaadi pesu puhul?

Kui esimesel aastal pärast määrdunud fassaadi pesemist tundub, et sellest oli palju abi ning maja välimus on tunduvalt värskem, siis juba paari aasta pärast võib kätte jõuda sama seis, mis enne pesu. Et määrdumist oluliselt aeglustada, tuleks fassaadi hooldustöödel seinad pärast pesemist üle värvida, eemaldades enne põhjused, mis seinamäärdumist soodustavad.  AknapesuFassaadipuhastusKodukoristusVannitoa puhastus ja nanotamineDiivanite, vaipade ja pehmemööbli puhastusIgapäevahooldus koristusPõrandapindade süvapuhastusKolimisjärgne koristusPeojärgne koristamineSOS koristusabiSuurköökide puhastamineVaipkatte paigaldusKorteriühistute ja kortermajade haldusteenus

   

  Kahjuks toimub ehituses sageli renoveerimine sarnaselt tänapäeva meditsiinisüsteemiga – ravitakse sümptomeid, aga mitte põhjuseid. Ehk määrdunud fassaadide puhul tegeldakse pelgalt nende pesemisega, mitte ei mõelda sellele, miks fassaad määrdus ning kuidas kõrvaldada põhjuseid.

  Paljuski on siin määravaks ajendiks kliendi teadmatus spetsiifilistest fassaadihooldustöödest ja vahenditest, mille tõttu tehakse valik vaid hinnapakkumise alusel, süvenemata, mida see täpsemalt endast sisaldab ning kui pika garantii (ka määrdumisele) töid teostav ettevõte annab. Parima lahenduse väljaselgitamiseks tuleb lasta fassaad üle vaadata spetsialistil, kes kaardistab kõik probleemid, sest mõistlik oleks enne välisilme parandamist tegeleda probleemide põhjuste kõrvaldamisega.

  Probleemsemate fassaadide hooldustöödel on võimalik, et piisab näiteks põhimahus seinte ülevärvimisest ja osa seinte renoveerimisest ehk suuremate vigade kõrvaldamist koos seina uuesti armeerimise ja krohvimisega. Samas tuleks silmas pidada, et hooldustööde puhul ei ole soovitatav värvida vaid ühte seina ning ülejäänud ainult pesta, sest erinevate katetega (värv või krohv või värvitüübid) määrdumine toimub erinevalt ning visuaalselt torkab see eriti teravalt silma.

  Suurema biosaastega määrdumise korral võib olla vajalik ka fassaadi töötlemine fungitsiidi või biotsiidse vahendiga, mis aitab enne värvimist pesust seinale jäänud vetikate või seente eosed neutraliseerida. Sel juhul peaks klient järgima kõiki toote kasutamiseks ettenähtud nõudeid, näiteks näevad mitmed tootjad ette, et vahend tuleb enne värvikihiga katmist aluspinnalt eemaldada ehk pesta. Sellist toodet kasutades peab arvestama, et pesu korral tuleb kogu pesuvesi kokku koguda ning ohtlike ainete jäätmena utiliseerida. Biotsiide või fungitsiide sisaldavad vahendid tapavad enamiku sellega kokku puutuvaid taimi ja putukaid, seega tasub nende ainete kasutamisega olla ettevaatlik.

  Tehtud tööd

  Video