KKK

Kõigile koristajatele on tehtud taustakontroll ning firma vastutab nende usaldatavuse eest.

Kui lõhkumine või rikkumine toimub koristaja süül, siis loomulikult vastutab lõhutud või rikutud asja eest ettevõte ning hüvitab tekitatud kahju.

Kasutame puhastusel ainult looduslikke ja probiootilisi puhastusvahendeid.

Probiootikumid on täiesti ohutud. Veelgi enam, nad on organismile asendamatud. Chrisali poolt kasutatavad probiootikumid on rahvusvaheliselt heakskiidetud. Meie tootmisprotsessidel on ISO9001:2008 sertifikaat. Probiootilised tooted on enim uuritud puhastustooted maailmas. Turvalisusuuringutel on tooted saanud kõrgeimad hinnangud ning uuringuid on läbi viidud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud assotsiatsioonide poolt (USA ATCC). Chrisal omab EL Ecolabel sertifikaati, mis tõendab toodete kõrgeimat keskkonnasäätlikkust.

Toodetes kasutatud probiootikume on eelnevalt põhjalikult uuritud ning on leitud, et parima efekti saavutamiseks tuleb kasutada teatud tüüpi ja kindlas koguses probiootikume. Sellele tuleb tähelepanu pöörata siis, kui valitakse probiootilisi puhastusvahendeid. Mitte kõik ei ole nii kasulikud ja efektiivsed.

Mitte mingil juhul, see on rangelt keelatud. Koristaja võib avada vaid neid kappe või sahtleid, milles on eelnevalt kokku lepitud. Näiteks, et võtta kusagilt tolmuimeja, panna nõud kappi vmt.

Kuna koristajad on saanud sama väljaõppe ning valitud samade standardite alusel, siis üldjuhul valime ise sobilikuma ning tavaliselt selles piirkonnas ka teisi kodusid teenindava inimese firma poolt. Kui aga valitud koristaja perele mingil põhjusel ei sobi, siis loomulikult vahetame ta kohe välja.

Kindlasti saad, aga valikuvõimalus on ikka vaid ökosertifikaati omavate kodukoristusainete hulgast, sest me hoolime ka oma koristajatest ning ei soovi, et nad töötaksid võimalikke kahjulikke kemikaale sisaldavate vahenditega.

Võid olla, kui soovid, aga mingit vajadust selleks pole. Kõik koristamist puudutavad detailid lepitakse eelnevalt kokku ning üldjuhul koristamise käigus mingeid lisaküsimusi ei teki.

Kindlasti oleks see parem, kui koristatavatel pindadel ei ole liiga palju lahtisi asju (riideid,raamatuid, toidunõusid jne), sest koristajal on nende vahelt keeruline kui mitte võimatu koristada. Üldjuhul koristaja lahtisi asju ei puutu, kui pole kokku lepitud teisiti (nt. on lisateenusena tellitud ka nõude pesu ja kappi panek, pesu triikimine ja kappi panek vmt).

Regulaarse tavakoristusena EI OLE ökokoristus kindlasti kallim, küll võib
aga natuke kallim olla suurpuhastus. Kõrgem hind tekib kangete puhastusvahendite (sageli on nad efektiivsemad ja odavamad) mittekasutamisest tingitud kallima materjalide kulu ning suurema ajakulu tõttu.

Üldiselt sõltub konkreetse kodu koristamise hind sellest, kui palju aega ja koristusvahendeid antud kodus kulub. Aja ja materjalide kulu suurus oleneb aga kodu ruutmeetrite arvust, sellest kui keerukas (asju täis) on konkreetne kodu, kes (lapsed, loomad) ja kui aktiivselt seal elavad ning kui kaugel asub kodu Tallinnast. Nii võib näiteks 150 m2 avara ning vähe asju ja tegevust sisaldava kodu koristamise hind olla odavamgi kui poole väiksema tihedalt asju, inimesi ja loomi täis kodu koristamise hind. Tallinna kesklinnast (Balti jaamast) enam kui 10 km kaugemal asuvate kodude puhul lisandub transpordikulu – 0.6 €/km iga lisanud edasi-tagasi trajektoori kilomeetri eest.