Katuse ja tänavakivide puhastus

Katuse puhastamine

Põhjalik ja regulaarne katuse puhastus on lihtsaim viis, kuidas ennetada rooste ja teiste kahjustuste tekkimist ning pikendada oma katuse eluiga.

Miks on katusepesu ja katuse puhastamine samblast vajalik?

Regulaarne katusepesu ja katuse puhastamine samblast aitab katusel värskem välja näha ja on vajalik selleks, et sinu katus peaks vastu aastakümneid. Sambla kogunemisel ja katuse määrdumisel mängivad rolli erinevad tegurid – näiteks milline on katuse paiknemine ilmakaarte suhtes, kui palju on läheduses puid ja kas maja asub tiheda liiklusega linnatänava ääres või siis mõnes vaiksemas rajoonis või hoopis hajaasustatud külas. Peale sambla ja mustuse eemaldamist näeb katus välja kui uus.

Sõltumata asukohast vajab iga katus teatud aja tagant puhastamist. Keskmiselt tuleb katuse pesu ette võtta iga 5-10 aasta tagant.

Regulaarselt hooldatud katus säilib kauem ja on silmale ilusam vaadata.

Tehtud tööd

Tänavakivide puhastamine

Lisaks on kasulik aeg-ajalt teha uuenduskuur oma elamut ümbritsevatele tänavakividele.

Aastatega koguneb tänavakivile ja kivide vahele mustus, sammal ning umbrohi. Lisaks võivad sillutisele tekkida kütuse, tosooli ja õliplekid. Et tänavakivi algne välimus säiliks, siis tuleb tänavakivisid ja nende vahesid regulaarselt puhastada. Hooldamata tänavakivi võib külmumis- ning sulamisprotsessidel kergemini kahjustuda ja vajada lõpuks väljavahetamist.

Põhjalik tänavakivide puhastamine aitab vabaneda nii mustusest kui ka samblast. Kui tänavakivid on muutunud halliks ja vuugid on sammaldunud, siis on viimane aeg ette võtta tänavakivide puhastamine.

Tänavakivide puhastamiseks kasutame survepesu. Kui vuugivahed on tugevalt sammaldunud, siis soovitame tänavakivide vuukide puhastamine ette võtta koos samblatõrjega. Samblatõrjevahend hävitab vetika ja sambla juured täielikult ja ei lase samblal sinna uuesti koguneda.

Pärast pesu täidame vajadusel tänavakivide vuugid uuesti liivaga.

Värske liiv aitab tagada, et tänavakivide puhastamine umbrohust on tõhus ning umbrohi ja sammal ei hakka seal nii kergesti kasvama.

Tehtud tööd

Puhastusteenused:

Hinnapäringu esitamine:    AknapesuFassaadipuhastusKodukoristusVannitoa puhastus ja nanotamineDiivanite, vaipade ja pehmemööbli puhastusIgapäevahooldus koristusPõrandapindade süvapuhastusKolimisjärgne koristusPeojärgne koristamineSOS koristusabiSuurköökide puhastamineVaipkatte paigaldusKorteriühistute ja kortermajade haldusteenus