Kas oled tüdinenud, et ei leia endale sobivaid puhastusvahendeid kodu puhastamiseks?

Miks valida probiootilised puhastusvahendid?

Turvaline:

  • PIP puhastajad on ohutud, sest ei tekita ohtlikke aure ega lõhnu.
  • Puhastades pole vaja kasutada kindaid, maski ega kaitsepõlle.
  • Kõik tooted on 100% biolagunevad, mittetoksilised, mittesüttivad ja ohutud täiskasvanutele, lastele ning lemmikloomadele.

✅Ökoloogiliselt kasulik:

  • Probiootiliste puhastustoodete kasutamine loob stabiilse ja tervisliku mikroobse keskkonna, vähendades saasteainetega seotud riske.
  • Kasulike bakteritega hoolduspuhastusained vähendavad loodusliku konkurentsi teel olulisel määral paljude haigustekitajate arvukust.

Probiootikumid:

  • Puhastusvahendid sisaldavad kemikaalide ja desinfitseerimisainete asemel kasulikke ja ohutuid probiootilisi baktereid.
  • Erinevalt desinfitseerimisainetest, mis tapavad valimatult nii head kui halvad bakterid, mistõttu kaob looduslik tasakaal.

Read more

Kas sina oled teadlik?

Probiootikumid aitavad säilitada ja taastada loomuliku tasakaalu bakterite vahel. Seda siis lühidalt öeldes. Terviseentusiastid või siis äärmusliku olukorda sattunud väikelaste emad tõid selle teema meil avalikkuse ette vast nii 15+ aastat tagasi. Siis räägiti peamiselt sisse võetavatest piimhappebakteritest. Meie kehas ja keha ümbritsevas keskkonnas on alati kõik olemas olnud. Küsimused tekkisid siis kui ühiskond ja nö heaolu arenes niipalju, et päris loodus ja loomulik elukeskkond hakkas kaugeks jääma. Mida see siis tegelikult tähendab?


Probiootikumide all mõeldi algselt enamasti piimhapet tootvaid baktereid, näiteks laktobatsille ja bifidobaktereid, mis annavad tulemusi soolestiku mikrofloora tasakaalustamisel. Kui mäletate ühed esimesed bakteriteid sisaldavad tooted meie poodides olid keefirid. Tegelikult on probiootikumidel palju erinevaid tüvesid. Saame rääkida sisse võetavatest, peale kantavatest ja ümbritsevas keskkonnas kasutatavatest probiootikumidest. Kõikidel kasutamise viisidel toetavad probiootikumid meie tervist.


Probiootikumid on head bakterid, mis aitavad organismi hoida loomuliku tervise juures kontrollides kahjulike bakterite kasvu ning nende ülesanne on mikroorganismide kooslust tasakaalustada. Ehk siis nö heade ja pahade bakterite hulk peab olema positiivselt tasakaalus. Normaalne ja terve bakterite kogukond teenib meid hästi: nad mõjutavad toitainete imendumist, lagundavad toidujäägid, kontrollivad väljaheidete liikumist. Samuti meie naha, juuste ja küünte tervist. Roisubakterite suure hulga korral imenduvad meie kehasse või meie ümber toksilised ained ja see ei mõjuta meid mitte ainult füüsilisel tasandil, vaid ka energeetiliselt. Mõjutatud saab kogu meie eluenergia ja elukvaliteet.


Pole vaja rünnata! Tasakaalustame parem! Teadlased on avastanud, et need mikroorganismid, keda kunagi peeti haigustekitajateks, keda oli vaja steriliseerijate ja antibiootikumidega rünnata, täidavad tegelikult meie jaoks ülimalt elutähtsaid ülesandeid. Bakterid, soolestik ja kogu organism on tervikuna omavahel nii tihedalt seotud, et nad mõjutavat viimaste teadusuuringute järgi meie kesknärvisüsteemi ja aju, meie tuju, veresuhkru stabiilsust ja jõudlust igapäeva eluga hakkama saamisel. Seega mida me sööme, mida me hingame, mida me kasutame, millise suhtumisega elame ja milline on meie ümbritsev keskkond see kõik kokku ongi tervis.


Sõna „probiootikum” tuleneb ladinakeelsest sõnast — pro bios, mis tähendab „elu heaks”. Proobiootilised hügieeni- ja puhastusvahendid on probiootikumide uus tulemine ja kõrgem tase! Välistades meie elust kogu keemia ja pakkudes lihtsat ning naturaalset lähenemist tervendavad need tooted kogu meie elukeskkonda. Ent ole ka siin teadlik! Chrisal –Nord toodetes kasutatud probiootikume on eelnevalt põhjalikult uuritud. Chrisal –Nord on ainus probiootiliste toodete valmistaja, kelle toodetes säilivad probiootikumid aktiivsena minimaalselt 2 aastat ja seda tänu kindlale stabiliseerimissüsteemile. Chrisal-Nord tooted on sisuliselt ainsad puhastusvahendid maailmas, mis suudavad kõrvaldada mikrobioloogilised ohud ka nendelt pindadelt, mida vahetult puhastatud pole, sest originaalse puhastustoote põhialuseks on nn head bakterid, mis levivad järjest suurematele pindadele, tagades sel moel iseeneslikult leviva puhastustoime teatud aja jooksul.


Hea kasutaja:
• Ole teadlik!
• Ole hooliv!
• Ole terve!


Chrisal-Nord probiootilised hügieeni-ja puhastusvahendid mõeldud on lastele, meestele, naistele, koduloomadele, õhule, pesule, kodule, tööle, autole. Tooted on naturaalsed, allergiavabad ja ökoloogilised! Valides endale parimat õpetame seda ka oma lastele luues nii üheskoos puhta ja tervisliku elu järjepidevuse! Täna koos Chrisal-Nordiga!

Lisakas tutvu uuringutega
https://probiootiline.ee/uuringud/

Read more

Kas teadsid, et liigse desinfitseerimise puhul muutuvad halvad bakterid tugevamaks!

Mis on nahka kahjustav ja kasutu? Vastus on liigne desinfitseerimine keemiliste puhastusvahenditega! Jah, viimased kolm kuud on tekitanud paljudes hirmu ja paanikat, aga jäägem adekvaatseks! Me kõik oleme natukenegi keemiat õppinud! Puhtust on vaja hoida iga päev, aga me ei saa sõdida. Ühtegi sõda ei võideta ainult jõuga. Pigem on võiduvahenditeks teadlikkus ja arukus. Nii on ka praegu. Üleilmne äärmuslik puhastuskuur tõenäoliselt aitas viiruse levikut kahandada, aga selle motiveerivaks jõuks olidki hirm ja paanika. Enamik müügil olevatest puhastusvahenditest on keemilised ja need jagunevad meie nahal kasutamiseks ja mitte elusolevate pindade puhastamiseks. Terviseameti mürgituskeskuse juht ütleb // „Desinfitseerimisvahend pole imerohi, mis kõik viirused hävitaks – korralik märgkoristus on selleks efektiivsem ja ohutum“ //Desinfitseerimisaine on kemikaal, mis sisaldab kõrges kontsentratsioonis alkoholi, tavaliselt etanooli ja isopropüülalkoholi. Alkohol küll tapab viirused ja bakterid, kuid võib mõtlematul kasutamisel põhjustada organismis mürgistuse. Eriti ohtlik on kemikaali pihustamise tõttu desinfitseerimisaine sisse hingamine, sest limaskestade kahjustus tekib kiirelt ja paranemine on ebameeldiv. Samuti imendub alkohol organismi läbi naha. Seetõttu tuleks pindade puhastamisel eelistada tavalist märgkoristust ning käte pesuks vett ja seepi // Aitäh selle info eest! Teine pool kemikaalide kahjulikkusest või siis kasutuks olemisest on see, et desinfitseerimisvahendid võivad olla usaldusväärsed relvad viiruste vastu, kuid nende liigne kasutamine võib kaasa aidata kaasa just bakterite (mitte viiruste) vastupanuvõime tekkimisele. Mida see veel tähendab? Bakterid harjuvad ära! See on sama nagu antibiootikumide kasutamisel, et ühel hetkel enam ei mõju. Tundlikud bakterid on hävinud, aga ülejäänud kas siis mutanteeruvad või muutuvad immuunseks. Residentne ja tugev bakter levitab nakkust eriti kiiresti. Ehk siis desinfitseerivate puhastusvahendite halvaks küljeks on see, et need hävitavad nii häid kui ka halbu mikroorganisme. See aga loob soodsa kasvupinnase patogeensetele bakteritele. Lisaks on nendel toodetel lühiajaline efekt. Tulenevalt sellest on vaja kasutada tugevamaid ja suuremates kogustes desinfitseerivaid vahendeid, mis on neis sisalduvate kemikaalide tõttu kahjulik nii inimestele kui ka keskkonnale. Mida teha? Puhasta rohkem pigem pindasid ja käsi pese seebi ja veega. Tuuluta ruume ja leia paremaid lahendusi!

On tähtis, et meid ümbritsev keskkond ei muutuks mingilgi määral ohtlikuks meie tervisele ja ühtlasi ka tulevikuväljavaadetele. Kas on veel kellegi uudiseks see, et probiootilised mikrobioloogilised puhastusained on märksa tervislikumad ja keskkonda säästvamad kui tavakeemial rajanevad puhastusained. Chrisal-Nord on mikrobioloogilise puhastuse valdkonna teerajaja kogu maailmas. Ettevõte on välja töötanud ja patenteerinud probiootiliste bakteritega rikastatud puhastusainete tehnoloogiad, mis sobivad lisaks kodule rakendamiseks nii tootmisettevõtetes, ühistranspordis ja ühiskondlikes hoonetes, põllumajandusüksustes kui ka meditsiiniasutustes. Just nimetatud kohtades ei tohi keskkonna tervislikkuse osas teha mingeid kompromisse. Chrisal-Nord PIP tooted töötavad edasi ka siis kui puhastatav pind on kuivanud ja nende mõju jätkub vähemalt kolm järgnevat päeva. Töödeldud pind puhastub pidevalt ning kaitseb samas määrdumise ja ebameeldivate lõhnade eest. PIP -Probiotics in Progress- tooteid võib kasutada iga tüüpi põrandate puhastamisel, sh puidul, kivil, marmoril, linoleumil ja muudel töö- ja elupindadel. PIP tootesari rajaneb kliiniliselt tõestatud toimel ja selle kasutamine loob ruumide puhastuses head tervist soodustava mikroflooraga elukeskkonna. PIP toodetel puudub biotsiidne efekt teistele bakteritele. Seetõttu ei teki patogeensetel mikroorganismidel nende suhtes residentsust.


Chrisal-Nord kätehooldusvahendid erinevalt teistest samalaadsetest toodedest ei kuivata käsi vaid muudavad käed pehmeks, elastseks ja värskendavad nahka. 70% alkoholi sisaldav kätegeel on kombineeritud probiootiliste bakteritega. Alkohol puhastab nahka ning selle lendudes aktiveeruvad naha niiskuse mõjul kasulikud probiootilised bakterid, mis kiirelt paljunevad, katavad käenaha ning loovad nahale tervisliku mikrofloora. Geel hooldab, niisutab ja värskendab nahka, puhastab seda ilma vett kasutamata, kusjuures käed muutuvad meeldivalt pehmeks.

Probiootikumid on turvalised ja kasulikud. Chrisal-Nord toodetes kasutatavad probiootikumid on rahvusvaheliselt tunnustatud kasulikena ja sobilikena. Chrisal-Nord tooted on sisuliselt ainsad puhastusvahendid maailmas, mis suudavad kõrvaldada mikrobioloogilised ohud ka nendelt pindadelt, mida vahetult puhastatud pole, sest originaalse puhastustoote põhialuseks on nn head bakterid, mis levivad järjest suurematele pindadele, tagadeski sel moel nn iseeneslikult leviva puhastustoime teatud aja jooksul. Maailm areneb ja meil on võimalus valida elada tervena ja kasutada inimsõbralike ja keskkonnasäästlikke tooteid. Chrisal-Nord OÜ on probiootiliste puhastus- ja hügieenitoodete ainumaaletooja Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Ettevõte tegeleb nii toodete edasimüügi kui ka puhastusteenuste pakkumisega. Pakutavas tootevalikus on sobivaid puhastusvahendeid nii koolidele, haiglatele, hotellidele kui ka tööstushoonetele. Samuti lai valik hügieeni- ja kehahooldustooteid nii inimestele kui ka loomadele. Valides endale parimat õpetame seda ka oma lastele luues nii üheskoos puhta ja tervisliku elu järjepidevuse! Täna koos Chrisal-Nordiga!apartmenttherapy.com
https://antibiotic.ecdc.europa.eu/et/teave/teabelehed/teabeleht-uldsusele
https://www.16662.ee/et/murgistusriskid https://probiootiline.ee/

Read more

Millised puhastusvahendid valida kodu puhastamiseks?

Kodu puhastamine ei ole ainult puhta ja meeldiva keskkonna säilitamiseks, vaid ka hea tervise tagamiseks. Siiski ei ole saladus, et enamik puhastusvahendeid sisaldavad kloori ja selle arvukaid ühendeid – aineid, mis kahjustavad mitte ainult puhastatavat pinda, vaid ka meie tervist. Keemilised puhastusvahendid ärritavad hingamisteid, süvendavad südamehaigusi ja võivad põhjustada tõsiseid allergiaid.

Aga kui enamik puhastusvahendeid on nii kahjulikud, siis kuidas säilitada kodu puhtust nii, et puhastamisega Te ei ohusta lähedaste tervist?

Kas on olemas ohutud viisid mustuse ja tolmu eemaldamiseks?

Täna räägime teile ohutult mustuse ja tolmu eemaldamisest, mis võimaldab teil saavutada täiuslikku puhtust ilma ohtlikke puhastusvahendeid kasutamata.

Juba ammu ei ole saladus, et puhastusvahendites sisalduv keemia on ohtlik mitte ainult keskkonnale, vaid ka meie tervisele. Kuid inimesed, kes otsivad keskkonnasõbralikke puhastusvahendeid, ei leia sageli asendust, mis oleks nende tõhususe huvides.

Püüame alati hävitada „halvad” bakterid desinfektsioonivahenditega, andmata neile vähimatki ellujäämisvõimalust. Kuid mis siis, kui me ütleme teile, et me ei tapa  halbu baktereid, vaid aitame neil edasi areneda?
Pärast iga desinfitseerimisvahendi kasutamist muteeruvad ja muutuvad bakterid desinfitseeriva puhastusvahendi suhtes immuunseks ja seetõttu ei ole neid hiljem võimalik hävitada. Tundub, et peetakse silmas kõiki mustuse eemaldamise meetodeid ning ei ole võimalust puhastada kodu ilma organismi kahjustamata. Aga Emake Loodus mõtles meie asemel ja lõi mikroorganismid, mis võivad hävitada patogeene ilma neid tapmata. Neid mikroorganisme nimetatakse probiootikuteks.

Kas teadsid milles seisneb desinfitseerimisvahendite ja probiootiliste  puhastusvahendite erinevus?

Probiootikumide sisuks on see, et nad ei hävita „halbu” baktereid, vaid loovad nende paljunemiseks halvad tingimused. Selle põhjuseks on asjaolu, et “head” bakterid konkureerivad patogeenide, „halbade” bakteritega.

See tähendab, et probiootilised bakterid, mis paljunevad pidevalt, võtavad vee, toidu ja territooriumi patogeenide eluks ja ilma selleta, “halvad” bakterid lihtsalt ei saa paljuneda. Huvitav fakt: patogeenid ei saa harjuda probiootikumidega ja selle tulemusena muteeruvad, kuna probiootilised bakterid neid ei tapa, vaid lihtsalt loovad elutähtsate ainete puuduse.

Kuidas tagavad probiootikumid täiusliku puhtuse?

Üle võib lugeda, et probiootilised bakterid ei hävita patogeene, vaid tema „toitu”.Seega head bakterid, mis on hävitanud kõiki mustuseid, lakkavad paljunemast. Ülaltoodut kokkuvõttes, probiootikumid on puhastusvahendid, mis suudavad täielikult hävitada kõik mustused, kahjustamata seejuures inimeste ja loomade tervist.

Chrisal-Nord tooted suudavad kõrvaldada  mikrobioloogilised ohud nii vahetult puhastatud pindadelt kui ka nendelt pindadelt, mida vahetult puhastusvahendiga puudutatud ei ole (taaskord: tegemist on nn. iseeneslikult leviva puhastustoimega!). Chrisal-Nord toodete kasutamise tulemusel on oluliselt alanenud tervise- ja hügieeniriskid nendes ruumides, kus toimub pidev teenindusprotsess.

Valides puhastuseks vahendeid probiootikumidega, valite ohutuse, tervise ja  mugavuse!

Read more